Gebe Kalmak İçin En uygun Cinsel İlişki Pozisyonu Nedir?

156
gebe kalmak için pozisyonlar

Gebe kalmak için uygun pozisyonlar

Çiftlerin, evlilikteki en büyük sorunu, istedikleri zamanda çocuk sahibi olamamalıdır. Kolay hamile kalmak için en uygun cinsel ilişki pozisyonlarını sizler için araştırdık.

Çiftlerin, evlilikteki en büyük sorunu, istedikleri zamanda çocuk sahibi olamamalıdır. Özellikle de bu durum kadınları büyük bir psikolojik sorunların içerisine sürüklemektedir. Böyle bir durumda ilk akla gelen, çiftlerden birisinin kısır olduğu yada .çiftlerin herhangi bir fizyolojik sorun yaşadığıdır. Oysa ki çocuk sahibi olamama nedenleri arasında çok basit nedenler yatabilir.

Verimli bir cinsel ilişki de özellikle, zaman, yer, ilişki sıklığı ve ilişki pozisyonu çok önemlidir. Kadının, bir ay içerisinde hamile kalma olasılığı yüzde yirmi beştir. Bu oranı, saydığımız bu nedenlere göre azaltabilir, aynı zamanda artırada bilirsiniz. Bu noktada özellikle cinsel ilişki pozisyonları çok önemli bir yere sahiptir.


Bebek sahibi olmak isteyen çiftlerin, ilişki pozisyonlarında, özellikle spermin rahatlıkla vajinaya girmesi ve oradan rahime rahatlıkla ulaşması amaçlanması gerekmektedir. Bu şekilde yapılan her türlü pozisyon gebe kalmak için idealdir.

Ancak tüm pozisyonları tek tek inceleyecek olursak; kadının sırt üstü şekilde yattığı ve bacaklarını erkeğin omzuna dayadığı pozisyon, gebe kalmak için en çok tercih edilen pozisyondur. Çünkü kadının kalçasının yüksekte duracağından, sperm rahatlıkla vajinaya girer ve oradan rahime ulaşır.

Diğer bir pozisyon ise, kadının bacak ve kol dirseklerine dayandığı erkeğin üstte olacağı pozisyondur. Bu birleşmede rahim tamamen arkaya dönük olmalıdır. Bu pozisyon da rahim kanalının daha açık olacağından ideal bir pozisyondur.

En çok kullanılanlar arasında olan ve en alışılagelmiş olan misyoner pozisyon ise, kadının sırt üstü ve erkeğin kadına yüzü dönük şekilde olduğu pozisyondur. Bu pozisyon ile, atılan spermler rahim kanalına kadar ulaşır bu durum gebe kalma olasılığı çok artırır. Ancak bu pozisyonda, erkek daha çabuk orgazm olabilir. O nedenle öncesinde farklı pozisyonları deneyebilir.

Orgazm olacağı esnada, misyoner pozisyona geçiş yapabilir. Bu cinsel ilişki pozisyonları, rahim kanalının daha açık olacağından ve vajina içerisine giren spermlerin dışarı çıkmasının daha zor olacağından en çok tercih edilenler arasındadır.

Bebek sahibi olmak isteyen çiftlerin, ilişki esnasındaki en büyük çabaları, vajinaya girmiş olan spermlerin dışarıya çıkmasının engellenmesi olmalıdır. Bu nedenle kadının ayakta olduğu ve erkeğin üstünde çömelik vaziyette oturduğu pozisyonlar, spermin rahatlıkla vajinadan geri çıkacağından dolayı ideal değildir.


Cinsel ilişki pozisyonu olduğu kadar, ilişki sonrası da gebe kalmak için çok önemlidir. Cinsel birleşmeden sonra, kadının hemen kalkmaması gerekmektedir. Çünkü hemen kalkılır ise, rahim yolundaki spermler geri dönebilir. Bu nedenle beş dakika kadar beklenilmesinde yarar vardır. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz