Perşembe, Ağustos 18, 2022

Gaz Sancısına İyi Gelen Kimyonun Faydaları Nelerdir?

kimyonun faydaları

Demir Kaynağı Olan Kimyon: “Gaz Sancısına, Kanserden Korunmaya da Lüzumlu Gıdadır! Kimyon son yıllarda ülkemizde de ciddi olarak gündemden düşmeyen yaşamımıza lüzumlu mineral ve demir açısından harika bir besindir, akciğerlerden başlayıp tüm vücut hücrelerine kadar oksijen taşınmasını sağlayan hemoglobin maddesinin de ayrılmaz parçasıdır. Kimyon enerji üretimi ve metabolizma için önemli enzim sistemlerinin parçasıdır. Demir bağışıklık sisteminin daha sağlıklı çalışmasını sağlamaktadır.

A vitamini, B1 vitamini, B2 vitamini, B3 vitamini, C vitaminleri de bulunmaktadır. Ayrıca kimyon tıbbi özellikleri bulunan “timol” açısından zengindir ve buna bağlı olarak uçucu yağ bulundurur.

Sindirim sistemi için faydalıdır

Kimyon tohumunun sindirim sistemi için faydalı olduğunu bilen insanlar binlerce yıldır tüketmektedir, faydasını da bilmekteyiz.

Anti Kanserojendir, Tümör Gelişimini Azalttığı Biliniyor

Kimyon Tohumu aynı zamanda anti kanserojen özelliklere de sahip olduğunu biliyoruz. Hasta olmadan doktorunuzun kontrolünde tüketiniz. Çünkü Kimyon tohumundan mide ve karaciğer tümörlerinin gelişimini azalttığı ve buna bağlı olarak yok ettiği görülmüştür.Ayrıca anason ile birlikte kullanımda anne sütünü artırmada yardımcıdır.

Çocukların Gaz Sancısına Kimyon

Çocuklarda gaz sancısı ebeveynlerin büyük sorunlarındandır. Bir çay kaşığı anne sütüyle bir çimdik kimyonu karıştırın her gün düzenli olarak içirin ve en az 3 gün tekrarlayın.

Ayrıca 0 ile 3 aylık bebeklerde sık görülen kolik ağrısına karşı da fayda sağlar.

Gaz sorunu için kimyon

Kimyonu kaynamış su ile karıştırılıp içebilirsiniz. içile bilmektedir. Şişkinlik ve gaz sıkıntılarınıza fayda sağlayabilir.

Bulgur, Köfte ve Et yemeklerinde , salatalarda ve çorbalarda kimyonu eksik etmeyin ancak miktarına dikkat edin ki yemeğinizin tadı acı olmasın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz