Çarşamba, Ağustos 10, 2022

Fındık Yağının Saça Yararları Nelerdir?

fındık yağı ile saç bakımı

Fındık yağı, bol miktarda vitamin ve mineral içeren ve diğer yağlara oranla daha sağlıklı olan yağ çeşitlerinden bir tanesidir. Bilhassa içerisinde bulunan E vitamini, çinko, Potasyum ve kalsiyum saçların daha sağlıklı olmasını ve gürleşmesini sağlamakta, aynı zamanda saçlar için olumlu etkileri olmaktadır.

Fındık yağının saça yararları nelerdir?

İlk olarak herkeste görülmesi mümkün olan saç kıran hastalığının tedavisinde kullanılmakta ve ciddi derecede tedavi edici özelliği var. Saçlar da görülen dökülmeleri minimuma indirir. Düzenli uygulanması halinde saç köklerini sağlamlaştırır. Saç tellerin de görülen kırılma ve zayıflamaların önüne geçer.

Uzun süreli kullanılması halinde saçların olduğunda fazla gürleşir. Doğal görünümlü ve parlak saçlara kavuşmanızı sağlar. Fındık yağının devamlı kullanılması halinde mat görüntünün önüne geçilmiş olur. Saçların yağlanmasını önler ve gerekli olan vitamini verir. Masaj yapılarak uygulanması halinde saç mantarının önüne geçer ve kepeklenme sorununu giderir. Saçların devamlı boyanması halinde oluşan yıpranmaları tabir eder.

Fındık yağı saçlar için nasıl kullanılmalıdır?

Fındık yağı, saçlar için gerek maske şeklinde gerekse banyo yapmadan önce saçlara sadece yağ şeklinde kullanılabilir. Ancak bu hususta önerilen metod maske şeklinde kullanılmaktan yanadır. Her hafta uygulanacak fındık yağı saç maskesi, saçlarda zamanla oluşan hasarın önüne geçecektir.

Maske için;

  • 1 yemek kaşığı fındık yağ
  • 1 tatlı kaşığı kadar elma sirkesi (kokusundan rahatsız oluyor iseniz yarısını kullanabilirsiniz)
  • Bir tatlı kaşığı çörek otu yağ
  • 1 ampul B vitamini

Verilen bütün malzemeleri bir kâsenin içerisinde buluşturun ve karıştırın. Hazır hale gelen karışımı saç diplerine terapi yaparak uygulayın ve ardından yaklaşık 1 saat kadar maskeyi saç diplerinizde bekletin. Eğer saç uçlarınız ile alakalı bir sorununuz var ise maskeyi saç diplerinden saçların uç kısımlarına doğru uygulamanızda fayda olacaktır.

Fındık yağı maskesini haftada en fazla bir kez uygulamanız halinde saçlarınızda oluşan kir, boyanın vermiş olduğu hasar ve mat görünümden kurtulacak ve sağlıklı, canlı, gür saçlara kavuşacaksınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz