Pazartesi, Ağustos 8, 2022

Evde Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

evde diş beyazlatma yöntemleri

Beyaz ve sağlıklı dişler, dış görünüm için en önemli olan faktörlerin başında gelir. Kimi insanlar doğuştan bembeyaz dişlere sahipken kimi insanlar daha koyu renk dişlere sahiptir. Annenin hamile iken tükettiği bazı besinler ya da bebeklik ve çocukluk çağında tüketilen besinler nedeni ile koyulaşabilen dişlerin beyazlatılması pek mümkün olmamakla birlikte çay, kahve ya da sigara kullanımı sonucunda sararan dişlerin beyazlatılması mümkündür.

Diş doktorunda ya da evde diş beyazlatma yöntemleri uygulanmadan önce dişlerin çürük, plak ve dolgu yönünden güzel bir şekilde muayene edilmesi gerekir. Bu muayenede yapılan diş temizleme işleminden sonra tüm dişlere beyazlatma yöntemi uygulanabilir.

Evde Diş Beyazlatıcı Yapımı

Diş doktorlarında uygulanan diş beyazlatma yöntemlerine bir alternatif olarak evde diş beyazlatma yöntemleri uygulanabilir. Bunun için doğal malzemeler ile evde diş beyazlatıcı yapıp kullanabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan sadece çilek ve karbonat…

Malzemeleri hazırlarken her hangi bir miktar belirtmiyoruz. İhtiyacınızı karşılayacak kadar çileği yıkayıp temizleyin.

  • Temizlenen çilekleri küçük bir kapta çatal yardımı ile ezin.
  • Üzerine yeterli miktarda karbonat ekleyin ve karıştırın.
  • Karışım macun kıvamına geldiğinde diş macunu gibi fırça üzerine koyarak 1-2 dakika tüm dişlerinizi fırçalayın.
  • Ardından her zaman kullandığınız diş macununuz ile dişlerinizi yeniden fırçalayın.
  • Son olarak dişlerin arasına kaçan çilek çekirdeklerini diş ipi ile temizleyin.

Karbonatın diş lekelerini çıkarma özelliği ve çileğin plak önleme özelliği ile tertemiz dişlere kavuşacağınız bu macun, sürekli uygulandığında diş eti ve diş minesine zarar verebilir. Bunun için günlük diş macunu gibi kullanılmamalı, ayda bir ya da iki kere uygulanmalıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Varis Nedir? Nasıl Oluşur? Tedavisi Nasıl Yapılır?

Varis Nedir? Toplardamarların genişlemesine ve şişmesine varis denir. Genellikle, vücudun en fazla basınç altında kalan bölgesi olan bacakların alt kısımlarında görülen varis, yalnızca estetik açıdan...