Pazartesi, Ağustos 15, 2022

Etkili Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır?

etkili saç bakımı nasıl yapılır

Saçlarınıza yapacağınız günlük bakım saçlarınızın her an güzel görünmesine ve sağlıklı kalmasına öncülük edecektir.Peki hem günlük hayatın telaşı içinde çok zaman almayacak hemde işe yarayacak neler yapabiliriz?

Bu konuda size 3 önerimiz var

Çoğu kişi saçları taramayı pek önermez ama bu kesinlikle tabulaştırılmış bir yanlış.

Gün içinde sıcağa, soğuğa, toza ve ya egzoz gazı birçok etkenle karşılaşan saçlarımızı taramamız-fırçalamamız saçlarımızın bu tozlardan arınmasına olanak sağlar. Aynı zamanda saçları taramak insanın saçındaki fazla elektiriğide alacaktır. Peygamber sünneti olduğunu da söylemeden geçmeyelim. Peki saçlarımızı kırmadan nasıl tarayacağız?

Bunun için saç kremleri ya da sıvılaştırılmış keratin içeren saç spreyleri bize yardımcı olacaktır. Saç köklerine kesinlikle uygulamadan kullanacağımız bu ürünler kırılmaları önleyerek saçımızı sağlıklı bir şekilde taramamızı sağlar.

Kullanacağınız saç boyalarına çok dikkat etmelisiniz.

Olabildiğince kimyasal içeriği az olan boyalar tercih etmelisiniz. Piyasada satılan ve kullananlardan ‘saçımı yaktı’ gibi şikayetler duyduğunuz boylardan kaçının. Boyalı saçlar için olan özel bakım kremlerini kullanmayı sakın unutmayın.

Saçlarınızı hergün değil 1 gün arayla yıkamanızıda önemle tavsiye ederim.

Çünkü saçları sık sık yıkamak saç derisine zarar verebilir.Yağlanmayı hızlandırır ve uzmanlarcada pek tavsiye edilmeyen birşeydir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz