Perşembe, Ağustos 18, 2022

Erken Hamilelik Belirtileri Nelerdir?

erken hamilelik belirtileri

Erken Hamilelik Belirtileri Ne zaman Başlar?

Hamilelik Belirtileri Ne zaman Başlar ve Nelerdir Sırasıyla Tek Tek Uzmanlarına Danışarak Detayları ile Birlikte Sunulacaktır.  Sitemizin Değerli okurları, hamilesin.net Sizler için en erken gebelik belirtileri ve ilk işaretleri Hakkında Sizler için uzmanından Araştırdık. Kısa kısa cevaplar yazarak aynı zamanda detaylı bilgileri sizler için ekledik. İşte Sizlere Araştırdığımız Konular Sırasıyla;

1. Erken Hamilelik Belirtileri Adet Gecikmesi

 Hamileliğin en önemli habercisi adet gecikmesi olsa da bazı erken belirtiler adet gecikmesinden önce bile hamileliğe işaret edebilir. Unutulmaması gereken bu belirtilerin kadından kadına hatta hamilelikten hamileliğe değişiklik gösterdiğidir.

2. Hamilelik Belirtileri Yorgunluk

hamileliğin Hamilelik öncesine kıyasla çoğu kadın kendini daha yorgun hisseder. Bu, bir hamilelik hormonu olan Progesteron’un yükselmesi nedeninden kaynaklanır. 

3. Erken Hamilelik Belirtileri Göğüslerde Ağrı – Büyüme – Hassasiyet

Gebelik belirtileri içinde ilk görülendir. bazen daha adet günü geçmeden şikayete sebep olabilmektedir. Şişkinlik,gerginlik ve ağrı görülebilir.bu bulgular adet öncesi gerginlik sendromunda da ortaya çıkabilecek belirtilerdir.

4. Erken Hamilelik Belirtileri Mide Bulantısı – Yanması – Ekşimesi

Mide Ekşimesi, Kabızlık, Bu sorunun nedeni uterisin şişmeye başlayıp mideye baskı yapmasıdır. Aynı zamanda vücudunuzda artan hormon seviyeleri de hazmı yavaşlatabilir. Bu aşamada doktor gözetiminde ek vitaminler almanız gelişmekte olan bebeğiniz için faydalı olabilmektedir.

5. Erken Gebelik Belirtileri iştahsızlık – iştah Artması

Gebeliğin diğer bir işareti de kadın adaylarımızın iştahında oluşan açılmadır. Aşerme durumu da oluşup mevsimsiz meyve veya sebzeleri yiyecek isteyebilirler.

6. Erken Hamilelik Belirtileri Sık idrara Çıkma

Sık tuvalete çıkma, Diğer bir önemli belirti de tuvalete çıkma sıklığında oluşan artıştır.

7. Gebelik Belirtileri Baş Dönmesi – Bayılma

Baş Dönmesi – Bayılma, uz Erken hamilelik belirtilerinden olan Baş Dönmesi ve Bayılma Konumuzu 5 Farklı uzmana sorduk. Sizlere Detaylı bir makale hazırladık.

8. Hamilelik Belirtileri Ruh Hali

Hamilelik Belirtileri Ruh Hali, gebelik belirtileHamilelikte vücudunuzda oluşan hormonsal değişimlere bağlı olarak ruh halinizde de bazı farklılıklar oluşabilir. Bir anda sinirlenebilir veya strese girebilirsiniz. 

9. Hamilelik Belirtileri Kanama

Hamilelikte bazı kadınlar için gebeliğin en erken belirtileri çok hafif vajinal kanamadır. Döllenmenin ardından yaklaşık 9 ila 19 gün sonra oluşan ve kısa süren bu kanamaya yerleşme kanaması da deniliyor. Gebelikte döllenmiş yumurta rahim duvarına yerleşmesi sonucu oluşur.

10. Hamilelik Belirtileri Kasıklarda Ağrı – Şişlik –Sertleşme – Batma

Hamilelikte Kasık ağrıları ani hareketlerle birlikte çoğu kez tek taraflı olan keskin ağrılar olabilir. Bu ağrıların sebebi rahmi yerinde tutan bağların gerilmesidir. Bu ağrıların zararı olmamasına rağmen ani hareketlerden kaçınmak gerekir. 

11. Hamilelik Belirtileri Aşermek

Erken hamileliğin normal belirtilerinden olan aşerme normal gıda maddelerinin dışında başka maddelere karşı da gelişebilir. Bunlar , turşu, kil, kiremit tozu, toprak, limon tuzu, nişasta, un, kabartma tozu, ve buna benzer gıda maddeleri olabilir.

12. Hamilelik Belirtileri Akıntı Ne Zaman Başlar

Gebelikte vücudunuzda östrojen salgısı önemli ölçüde artar. Bu nedenle daha önceden hiç akıntı şikayetiniz olmasa bile gebelikte koyu kıvamlı ve açık renkli vajinal akıntı ortaya çıkabilir. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz