Perşembe, Ağustos 18, 2022

Emziren Anneler İçin Beslenme Önerileri

emziren anneler beslenme önerisi

Bu yazımızda, emzirme döneminde anneler için beslenme önerileri yer almaktadır. Emziren Anneler İçin Beslenme Önerileri;

9 ay boyunca yedik içtik bebeğimize gerekli olacak besinleri bazen de canımız çekti, aşerdik bir kısmımız gerekli kilo alımı kadar kilo alıp zoru başardı, büyük bir kısmımız ise anne, komşu, kayınvalidenin canın çekmiştir. Sen istemesen de bebek ister telkinleri ile sırf bebeğimiz için ne bulduysak yedik.

Şimdi doğum yaptık 6 bilemedin 7 kilo hastaneden eve gelişte gitti geriye kalan ortalama 10 kilo yaklaşık olarak 1 yıl bize eşlik edecek bu 1 yıl içerisinde de 2-3 kilosunu verebileceğiz. Sonrası size kalmış durumda sıkı bir diyet sıkılaştırıcı spor pilates uygulamaları aktif hayata dönüş seçim sizin.

Asla ama asla doğumdan sonraki ilk 6 ayda kilo kontrolü için beslenmenize engel koymayın bilakis normal almanız gereken kalorinin 500-600 kalori fazlasını almanız gerekiyor ki sütünüz kaliteli ve yeterli olsun. Bir de büyüklerinizin size vereceği şekerli içecek tatlı ya da bu da süt yapar gibi önerilere kulaklarınızı tıkayın çünkü sütünüzü tek bir şey artırır. Sağlıklı beslenip günde en az 3 litre su tüketmelisiniz.

Bol sıvının yanı sıra beslenmenizde mide bağırsak sisteminizi yoracak hazımsızlık yapacak bakliyat, gazlı içecekler, baharatlardan uzak durmalısınız. Beslenmenizde protein, kalsiyum, iyot, vitaminler ve enerjinizi artıracak karbonhidratlara yer vermelisiniz.

Emzirme döneminizde de hamilelikte olduğu gibi alkol den uzak durmalı düzenli uyumaya gayret etmeli ve bol sıvı tüketmeyi unutmamalısınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz