El Bakımı, El Maskesi Nasıl Yapılır?

90
el maskesi ve el bakımı


Ellerimiz, vücudumuzu yansıtan, gün içerisinden çok fazla ön plana çıkan noktalardan bir tanesidir. Gün içinde dış etmenlere maruz kalan ellerimize nasıl bir bakım yapmalıyız?

Özellikle kış mevsiminin soğuk aylarında, sürekli su ile temas halinde elleriniz nem kaybına uğramaktadır. Zaman içerisinde bu etmenler ellerinizde çatlak oluşmasına neden olur. Peki, sizler buna karşı nasıl bir savunma sergilemeli, neler yapmalısınız?

Elleriniz tüm gün birçok faktörle karşı karşıya kaldığından ellerinizin bakımına biraz daha özen göstermelisiniz. Belirli bir düzende bakım yapmalı, gerekli durumlarda el maskeleri uygulamalısınız. Rahatlıkla ulaşabileceğiniz el maskesi tarifleri ellerinizi yumuşatarak, nem kazanmalarını sağlayacaktır.

Birazdan önereceğimiz el maskeleri ile ellerinizi dış etmenlerden koruyabilirsiniz. İlk olarak önereceğimiz tamamen doğal olan bu maskeler ellerinize iyi gelecektir.

El Bakımı, El Maskesi Nasıl Yapılır?

Eller İçin Yağ Maskesi

Elleriniz için en iyi maskelerden bir tanesi olan yağ maskesi, ellerinizin gün içerisinde kaybettiği nemi geri almasını sağlayacaktır.
Yağ maskesinin hazırlanışını ise şu şekilde yapabilirsiniz; Bir kaba iki parmak kalınlığında say zeytinyağı koyun, ardından ellerinizi bu kabın içine batırın ve parmaklarınızla ovalayarak ellerinizin yağı emmesine yardımcı olun. Ellerinizin yağı iyi çekmesi için pamuk eldiven de kullanabilirsiniz.

Eller İçin Bal ve Limon Maskesi

Ellerinizde oluşan lekelerden kolay bir şekilde kurtulmanıza yardımcı olan bal ve limon maskesi, cildinizin gençleşmesine de yardımcı olacaktır.

Eller İçin Türk Kahvesi Maskesi

Kendinize bir kahve yapın güzelce için ve telve de kalan kısım ile ellerinize Türk kahvesi maskesi uygulayın. Ellerinize yapacağınız bu maske ile ellerinizin nem kazanmasına yardımcı olursunuz. Türk kahvesinin faydaları yazımızı takip ederek, yüzünüze nasıl uygulayacağınızı da öğrenebilirsiniz. Elleriniz için uygulayacağınız Türk kahvesi maskesini uygulamadan önce cezveye ekleyeceğiniz zeytinyağı ve bal karışımı bu maskenin daha da etkili olmasını sağlayacaktır.

Cildiniz biraz daha yıpranmış ya da çatlamış duruyorsa uygulamanız gereken formül, bal, badem yağı, tarçın ve karbonattan geçmektedir. Bir kaba bu malzemelerden az miktarda koyarak ellerinizi içinde bekletin ve çıkartın. Bu malzemeler ellerinizde ki kan akışını da hızlandıracaktır. El bakımı ve el maskesi konularında dikkatli olmanız güzel ve dikkat çekici ellere sahip olmanızı sağlayacaktır.

Elleriniz için gün içerisinde nemlendirici kremler kullanmayı unutmayınız. Mümkün olduğunca ellerinizi çok soğuk ve sıcaktan uzak tutmaya özen gösteriniz. Ellerinizin uğrayacağı ani soğuk ya da ani sıcaklık değişkenleri ellerinizin çatlamasına neden olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz