Pazartesi, Ağustos 15, 2022

Eklem Ağrısı Ve Artrit İçin Safran Ve Safran Yağı

Eklem ağrısı vücuttaki hemen hemen her eklemi etkileyebilse de, genellikle diz eklemini, kalça eklemini ve omuz eklemini etkiler. Ağrı oldukça zorlayıcı olabilir ve çoğu durumda eklemlerin sertliğine ve şişmesine neden olabilir. Kızarıklık ve şişlik ile birlikte şiddetli ağrı , hafif ağrı vakalarının çoğu evde etkili bir şekilde tedavi edilebilir. Diz ağrısı çözümü çeşitli doğal ev ilaçları şeklinde gelir, yaygın olanı kan dolaşımını artıran ve ağrıyı hafifletmeye yardımcı olan hafif bir masajdır.

eklem ağrısı tedavisi

Eklem ağrısı, artrit için safran ve safran yağı

Bununla birlikte, artrit, şiddetli eklem ağrısı veya diz ağrısı için en iyi ev ilaçlarından biri, etkilenen bölgelere safran yağı uygulamaktır. Birkaç çay kaşığı saf safran yağı alın ve ince bir tabaka haline getirin. Bu yağı eklemlere uygulayın ve bu harika baharatın sunduğu acıdan hızlı bir şekilde rahatlayın.

Artrit için en iyi ev ilaçlarından biri şüphesiz şifalı olarak saf safran kullanılmasıdır. Çoğu insan safranın doğal bir antidepresan olduğunun farkında değildir ve aynı zamanda artritik ağrı üzerinde mükemmel bir analjezik görevi görür ve birkaç dakika içinde ağrıyı hafifletmeye yardımcı olur. Crocus Sativus adlı çiçekten elde edilen bu harika baharatın, picrocrocin, Crocin ve safranal gibi bazı aktif bileşikleri vardır.

Safran mükemmel bir antioksidandır ve immünomodülatör bir ajan gibi diğer özelliklere sahiptir. Aynı zamanda kan akışının nöronal regülasyonuna neden olan, böylece eklem ağrısını ve diz ağrısını hafifletmeye yardımcı olan mükemmel bir vazomodülatördür. Safran etkili bir diz ağrısı çözümü sunar.

Bu konuyla alakalı kendimden bir örnek vermek istiyorum. Hayatım boyunca çok şükür iki elin parmaklarını geçmeyecek kadar doktora gittim bunlardan iki tanesi boyun kireçlenmesi teşhisi ve boyun tutulması idi doktora gidiyor iğne vurdurduğumda ise geçiyordu lakin birkaç hafta sonra inanılmaz ağrılar beraber tekrar nuksediyordu taki safran kullanana kadar çok şükür bu rahatsizligim bir kaç günde geçti.

Yine aynı şekilde dizlerim ve kol dirseklerim müthiş ağrıyordu dayanılmaz seviyedeydi. Doktora gittim doktor dizlerinizde sıvı kaybı var özeline davet etti ve 3 seans iğne vurulmami söyledi ve benden 1500 TL para talep etti.
Doğal yollardan tedavi olmayı tercih eden ben safran kullanmayı tercih ettim ve yaklaşık bir ay gibi kısa sürede Allah’ın izniyle şifa buldum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz