Dudak Üstü Tüylerinden Kurtulmanın Yolları

126
dudak üstü tüylerden nasıl kurtulabilirim

Dudak üstü tüyleri, kadınların rahatsız olduğu genel konulardan biridir. Ergenlik çağından itibaren ortaya çıkan bu tüyler, hormonlar, ten rengi ya da insanların kıl yapısına bağlı olarak farklı şekillerde ortaya çıkar. Kimi kadında belli belirsiz sarı renge sahip olan bu tüyler, kimi kadın da ise siyah ve son derece rahatsız edici görüntüdedir.
Rahatsızlık veren dudak üstü tüyleri için diğer bölgelerde uygulanan istenmeyen tüylerden kurtulma yöntemleri uygulanabilir. Ancak dudak üstü bölgesi kol, bacak, koltuk altı gibi bölgelerden daha hassas olan bu bölgede daha doğal yöntemler uygulanmalıdır.

Dudak Üstü Tüyleri için Doğal Yöntemler

Dudak üstü bölgesinde yer alan tüylerden kurtulmak için farklı yöntemler denenebilir. Aşağıda yer alan iki yöntem, en etkili doğal yöntemler arasında yer alır.

Yumurta Akı Yöntemi

Yumurta akı ile hazırlanan karışım, dudak üstü bölgesinde yer alan tüylerin zamanla azalmasını sağlar. Bu karışım için gerekli olan malzemeler;

  • 1 adet yumurtanın akı,
  • Bir miktar mısır unu,
  • Bir miktar toz şeker.

Karışım için ilk olarak bir adet yumurtanın beyazı ayrılır. Üzerine aynı miktarlarda mısır unu ve şeker eklenir. Karışım macun kıvamına gelince dudak üstü bölgesine sürülür. Yarım saat beklettikten sonra ılık su ile durulanır. Haftada 2 kere bu karışım uygulanabilir. 1 ay içinde bölgedeki tüylerin azaldığı görülür.

Yoğurtlu Karışım

Doğal malzemeler ile elde edilen yoğurtlu karışım dudak bölgesi tüylerinin zamanla azalmasını sağlar. Bu karışım için gerekli olan malzemeler;

  • Zerdeçal,
  • Yoğurt,
  • Nohut unu.

Karışımı oluşturmak için aynı miktarda yoğurt, zerdeçal ve mısır unu karıştırılır. Homojen kıvam alan karışım söz konusu bölgeye sürülür ve 20 dakika beklenir. Süre sonunda ılık su ile temizlik sağlanır. Bu karışım da haftada 2 kere uygulanmalıdır.

Dudak üstü tüylerinden kurtulmak için uygulanabilecek bu yöntemler ile kısa sürede doğal olarak bu tüylerden kurtulabilirsiniz. Kozmetik ürün kullanmak istemeyen kadınlar için ideal olan bu yöntemler yaklaşık 1 ay içinde sonuç vermeye başlıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz