Salı, Ağustos 16, 2022

Doğal Öksürük Şurubu Çocuklar İçin Balgam Söktürücü

öksürük şurubu

Doğal Balgam Söktürücü

Değerli ziyaretçiler, sadece bu üç malzemelerle sağlıklı doğal öksürük şurubunu evde yapabiliriz. Küçük çocuklarında rahatlıkla kullanabileceği şurup öksürük gibi rahatsızlıklara faydalıdır. Kış aylarına yaklaştıkça üşütmeler ve soğuk algınlıkları veya grip gibi sorunlarda yayılıyor.

Birazdan tarifini vereceğim şurup balgam söktürücü olarak kullanılır. Balgamı yumuşatır ve sulandırır. Dışarıya atılmasını sağlar. Böylece rahatsız edici etkisinden kurtulabiliriz. Hastalığımızı hafifletir.
İsterseniz soğuduktan sonra bal ile tatlandırabilirsiniz ve balın boğaz rahatsızlıklarının hafifletilmesinden faydalanabiliriz.

Ayrıca yetişkinler limon, nane veya zencefil gibi maddeleri kullanarak faydalı yönlerinden yararlanabilirler. İki haftadan fazla süren öksürük kesinlikle doktor tarafından bakılması gerek. Özellikle enfeksiyon konusunu ihmal etmeyelim çünkü mikroorganizmalar kalp kapaklarına ciddi anlamda zarar verebilir.

Doktorunuza danışıp hareket edin.

Peki şurup için ve her evde bulunan malzemeler nelerdir?

  • iki tane elma
  • 2 tane patates
  • 2 tane soğan

Şurup nasıl yapılır?

  1. Malzemeleri tencereye koyduktan sonra 2 litre soğuk su ilave edilir.
  2. 2 saat pişirilir.
  3. Ağzı kapalı bir şişenin içine aktarırız. Soğuk olmasını bekleriz.

Şurup nasıl kullanılır?

  • Gün boyunca 5 defa bir yemek kaşığı kullanılır.

Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve bize soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz