Perşembe, Ağustos 11, 2022

Doğal diş macununuzu kendiniz yapabilirsiniz

doğal diş macunu

Doğan diş macunu nasıl yapılır?

Sarı renkli dişler dert olmaktan çıkıyor. Zerdeçal, kabartma tozu ve Hindistan cevizi yağıyla 3 dakikada bembeyaz dişlere sahip olunuyor. Türkiye’de her yıl binlerce kişi çeşitli diş problemleri yaşıyor. Bunların başlıca sebepleri diş ağrısı ve diş eti problemleri olarak sıralanıyor. Sebebi ise ağız bakımının yeterli yapılmamasından kaynaklanıyor.

Bir diğer sorun ise sarı renkli dişler oluyor. Hemen herkesin ortak derdi olan bu soruna ise uzmanlar dişlerin doğal olarak 3 dakikada bembeyaz olabileceğini ifade ediyor. Beyaz dişler için de şu mucizevi iksiri öneriyor.

Doğal diş macunu için malzemeler

  • 4 çorba kaşığı saf zerdeçal tozu
  • 2 yemek kaşığı kabartma tozu
  • 5 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı

Doğal diş macununun hazırlanışı

Bir kase içine zerdeçal ve kabartma tozlarını koyun. İyice karıştırıp harmanlayın. Daha sonra karışımın için Hindistan yağını ekleyin. Karışım kalın ve kıvamlı macun olana kadar karıştırın. Her gün 1 kere fırçalayın. 2 kere önerilmemektedir.

NOT: Zerdeçal karışımıyla dişlerinizi fırçaladıktan sonra bol suyla ağzınızı çalkalayın. Yapılan macun güçlü bir aşındırıcı ve temizleyici etkiye sahip olduğu için diş minesini de temizleyecektir. Macun kullanım ömrü 20 gündür. Ve her gün sadece 1 kere bu karışımla dişlerinizi fırçalamanız gerekmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz