Pazartesi, Ağustos 8, 2022

Diyet Yapmadan Nasıl Kilo Verilir?

diyet yapmadan kilo vermek

Diyet yapmadan zayıflamanın ipuçları, Eğer istenmeyen kilolarınız varsa ve bir diyete uygun davranmak pek size göre bir şey değilse başvurmanız gereken ilk yöntemlerden bir tanesi diyet yapmadan kilo verme yöntemleridir. Eğer zayıflamak için kendinize diyetsiz bir şekilde yol çizmek istiyorsanız bazı önemli adımlara da dikkat etmeniz gerekmektedir.

Sosları azaltın; başta makarna ve kızartma çeşitleri olmak üzere yemeklerinizde mutlaka sos kullanımını azaltmalısınız hatta dayanabiliyorsanız yemeklerinizi tamamen sossuz yemelisiniz. Çünkü yemeklerinize eklediğini her sos size fazladan kalori olarak geri dönecektir. Bazı firmaların diyet sosları da piyasada satılmaktadır. Ancak unutmamanızda fayda vardır ki o soslarda kalorisiz değildir. Sadece kaloriyi yarı yarıya azaltılmıştır ki bu söylediğimiz oranda sos türleri için büyük bir orandır ancak yine de sosları diyet konusunda masum yapmaz.

Ekmeği öğünlerinizden çıkarmak için gayret edin; diyet konusunda en yaygın olarak kabul edilen gerçeklerden bir tanesi de kesinlikle ekmeği azaltmak hatta hiç yememek gerçeğidir. Eğer ekmeği çok seviyorsanız ve ekmeksiz ben nasıl doyarım diyorsanız yapmanız gereken şey öğünlerinizde ekmek kullanımınızı kademeli olarak azaltmaktır. Böylece birden bire ekmeği bırakmayarak diyetinizi sürdürme konusuna olan istikrarınızı da kaybetmemiş olursunuz.

Yağların miktarına dikkat! Zeytinyağı, ayçiçeği yağı, fındık yağı gibi yağlar yemeklerimizin olmazsa olmazlarındandır. Bu yağların adı her ne kadar kilo aldırıcılar olarak çıkmış olsa da, yağlar vücut için faydalı ve gerekeli olarak besin takviyeleridir diyebiliriz. Bu yüzden yağları tamamen hayatınızdan çıkar dememiz yanlış olur. Burada önemli olan yemeklerinizde kullandığınız bu yağların miktarlarına dikkat etmenizdir.

Yemeklerin sırası önemlidir; öğününüzde eğer hem yeşillik hem de et ürünlerinden bir yemek varsa önceliği yeşilliklere verin ve ardından etli yemeğinizi yiyin. Bu şekilde bir tavsiyede bulunmamızın sebebi ise yeşil besinlerin daha çok tokluk hisleri vermeleridir. Bu sayede öğündeki bir sonraki yemek türünüz etliyse ondan daha az yemiş olursunuz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Varis Nedir? Nasıl Oluşur? Tedavisi Nasıl Yapılır?

Varis Nedir? Toplardamarların genişlemesine ve şişmesine varis denir. Genellikle, vücudun en fazla basınç altında kalan bölgesi olan bacakların alt kısımlarında görülen varis, yalnızca estetik açıdan...