Pazar, Ağustos 14, 2022

Dışarıda Yemek Yemek

dışarıda yemek yemek


Dışarıda lokantalarda, kafelerde ya da fast foodlarda yemek yemek oldukça keyifli bir alışkanlıktır. Hele birde sevdiklerimiz bu yemeğe eşlik ediyorsa yemeğin tadı biraz daha artacaktır. Bu keyifli yemeği bölmek istemezdik ancak alacağınız kalori miktarını hatırlatmak isteriz. Ev dışında yiyeceğiniz yemeklerde sağlıklı beslenme olasılığınız oldukça düşüktür. İşte dışarıda yiyeceğiniz yemekleri biraz daha sağlıklı hale getirmek için yapmanız gerekenler;

Sağlıklı Restoranları Tercih Edin

Artık adım başı bir restoran veya kafe mevcut. Bir restorana gitmeden önce mutlaka internet üzerinden kısa bir araştırma yapmanızı öneriyoruz. İnternet çağında yaşadığımız bu dönemde, mutlaka o restoranla ilgili iyi ya da kötü yorum yapmış müşteriler bulabilirsiniz.

Yemeğinizi Paylaşmaktan Çekinmeyin

Sevginin paylaşılınca çoğaldığı, üzüntünün ise paylaşıldıkça azaldığı bilenen bir gerçektir. Yemeklerinizi masanızdaki kişilerle paylaşmanız daha az yemenizi sağlayacaktır. Diğer bir yöntem ise yola çocuk menüleri ile devam etmektir. Yemek tercihinizi çocuk menülerinden yana yaptığınızda, daha ufak porsiyonlar sizi karşılayacaktır.

Fast Food Büfelere Dikkat

Yemek yemenin en pratik ve zevkli yanı fast foodlardan yararlanmaktır. Özellikle biraz fazla acıkmışsanız, artık fast fooddan kaçısınız yok demektir. Böyle bir durumda açlığınızın sizi yönlendirmesine izin vermemelisiniz. Yapmanız gereken ufak bir tabak ve protein yönünden zengin yiyeceklere yönelmek olmalıdır. Kesinlikle ekmek arası bir şeyler yemeyi düşünmeyin.

Yemeğinizi nerede yerseniz yiyin dikkat edilmesi gereken en büyük ayrıntı, yemeğin yanında gelecek olan garnitürü iyi seçmek gereklidir. Kızartma ve yağlı garnitürler yerine ızgara, haşlanmış veya taze sebze ya da salata tercih etmelisiniz…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz