Çarşamba, Ağustos 10, 2022

Diş Eti Çekilmesi Nasıl Önlenir?

diş eti

Diş Hekimi Protez Uzmanı Dr. Çağdaş Kışlaoğlu, estetikte birçok alanda uygulanan botoks mucizesinin, pembe estetikte nasıl uygulandığına da değindi. Dr. Çağdaş Kışlaoğlu’na göre yapılan cerrahi uygulamaya rağmen gülümseme sırasında diş etleri görünüyorsa burun deliğinin altındaki iki noktaya “botoks” uygulaması yapılabilir. Dr. Kışlaoğlu, “Böylece ifade değişikliği olmaksızın üst dudak bir miktar düşüyor ve diş etleri görünmüyor” diyor.

Dişeti çekilmeleri hangi sebeplerle oluyor? nasıl tedavi ediliyor?

Dr. Çağdaş Kışlaoğlu ayrıca, güzel bir gülüşe gölge düşüren diş eti çekilmesi konusunda da şu bilgileri veriyor: Dişler düzgün temizlenmediğinde, üzerlerinde ve aralarında biriken yiyecek artıkları bakteriler üretirler. Bakteri plağı denilen bu püremsi birikintiler, diş çürüklerinin ve diş eti iltihaplarının baş sorumlusu olup, zamanla tükürüğün çökelmesi sonucu diş taşlarını oluştururlar.

Bakteri plağının içinde üreyen mikroorganizmaların, şekerli gıdaları parçalayarak asit ürettiklerini söyleyen Dr. Kışlaoğlu, bu durumun diş eti çekilmelerine, diş çürüklerine sebep olabileceğine dikkat çekiyor. Dr Kışlaoğlu, son olarak, sağlıklı diş etinin açık pembe renkte olduğunu, dişe ve kemiğe sıkıca yapışmış olup, portakal kabuğuna benzer parlak ama pütürlü bir görünümü olduğunu hatırlatıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz