Cuma, Ocak 14, 2022

Diş Beyazlatma Yöntemleri

Herkes parlak ve beyaz dişere sahip olmayı ister. Evde uygulayabileceğiniz bazı yöntemlerle dişlerinizin parlak ve beyaz kalmasını sağlayabilirsiniz. Dişlerdeki sarı lekeler çoğunlukla sigara, çay, kahve gibi gıdalardan kaynaklanır. Zamanla dişlerde görüntüsü hiç de hoş olmayan kalıntılara yol açarlar.

İşte diş beyazlatma yöntemleri

Karbonat kullanılması

Karbonat en çok başvurulan diş beyazlatma aracıdır. Dişlerinize parmaklarınızla karbonat uyguladığınızda diş beyazlatmanın yanı sıra ağız içi bakterilerini öldürür. Diş plaklarının oluşumunu engeller.

Kullanımı; 1 tatlı kaşığı karbonat fırça yardımı ile veya parmak uçlarıyla dişlere sürülür. Ayrıca bir tatlı kaşığı karbonat ve biraz tuz karıştırılır. İçine bir iki damla sirke damlatılır. Diş fırçası yardımıyla dişlere uygulanır.

Tuz kullanılması

Bildiğimiz sofra tuzu da diş beyazlatmada kullanılabilir. Ancak karbonata göre hem kullanımı daha zordur hem de karbonat kadar faydalı değildir. Ama evde karbonat yoksa başvurabilirsiniz. Tuzun karbonattan farklı olarak diş eti iltihaplanmalarına karşı faydası vardır. Bunun için yoğun bir şekilde kullanılmalıdır.

Kullanımı; Bir miktar tuzu fırça yardımıyla veya parmağınızla dişlerinize uygulayın. Eğer diş eti iltihaplanması için tuz kullancaksanız o zaman şu yöntemi deneyin; Bir miktar tuzlu su karışımı yapılır, içine 2-3 adet zeytin konur. Bir süre bu şekilde bekletilir. Zeytinler çıkarıldıktan sonra kalan su ile ağız gargara yapılır. Diş eti iltihaplarına karşı oldukça etkilidir.

Bazıları limon suyunun diş beyazlattığını zanndeerler halbuki limon suyu faydadan çok zarar verir.

Bol bol elma ve havuç yemek diş beyazlatma konusunda size yardımcı olacaklardır. Çünkü bu meyveler dişleri temizler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Göze Kaçan Cisim Nasıl Çıkarılır?

En sık karşılaşılan sorunlardan biri göze yabancı cisim kaçmasıdır. Kirpik, toz, küçük sinekler ve saman, çöp gibi küçük parçalar göze en çok kaçan cisimlerdir....