Pazartesi, Ağustos 8, 2022

Dibi Tutan Tencere Nasıl Temizlenir?

dibi tutan tencereyi temizleme

Kadınların yemek pişirmek ve daha birçok yaptığı görev var. Aynı anda birçok işi yapmak zorunda kalabiliyorlar. Bu yoğunluğun arasında mutlaka başka bir işe dalıp tencerenin dibini yakmışsınızdır. Yanık kokusunu geçirmek ve tencereyi temizlemek oldukça uğraştırıcı bir şeydir. Dibi Tutan Tencere Nasıl Temizlenir diye düşünüp durursunuz. Dibi tutan tencereleri temizlemek için bir sürü yöntem vardır. Bunlardan en etkili olanlarını sizler için derledik.

Dibi Tutan Tencereyi Temizleme Yöntemleri

Sirke ile Temizleme; Çelik tencere ve tavanıza 1 bardak sirke koyup bir gece bekletin. Sıcak suyla ovarak temizleyin.

Limon Suyu ile Temizleme; Emaye kaplı demir döküm tencereniz soğuyunca içerisine 2 ölçek limon suyu ve 1 ölçek tuz koyun. Yarım saat bekletip hafifçe ovun.

Karbonat ile Temizleme; Hafif bir yanma olan tencere ve tavalarınızın yanık artıklarını henüz sıcakken tahta bir kaşıkla çıkartın. 1 su bardağı karbonat ve su koyup 3-8 saat bekletin. Süngerle ovalayarak temizleyin.

Bulaşık Makinesi Deterjanı ile Temizleme; Her türlü tencerenizde kalın bir yanmış tabaka varsa yanık kısmı biraz geçecek şekilde su koyun. Bulaşık makinesi tableti veya çamaşır toz deterjanı ekleyerek 10 dakika kaynatın. Birkaç saat veya bir gece bekletin. Ovalayarak temizleyebilirsiniz.

Dibi Tutan Tencere Nasıl Temizlenir sorununda kullanılacak birçok yöntem vardır. Yanık miktarına, tencerenin türüne ve ihtiyacınız olan zamana göre istediğiniz yöntemi kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Aşık Olduğunuz Kişiyi Aklınızdan Çıkarmaya Hazır mısınız?

Aşık olunan kişiyi unutmak için bu önerileri denemelisiniz. Aşk gerçekten de dünyanın en özel ve güzel duygusu. Ancak ne yazık ki hayatta her zaman...