Dağ Kekiğinin Faydaları Nelerdir?

153
dağ kekiği faydaları nelerdir

Bedene kuvvet vererek güçlendirir, olası yorgunluklar için birebir çözümdür. Sinir sistemini kuvvetlendirerek, stres ve sinir hastalıklarını engellediği bilinmektedir. İştah açıcı etkisi yüzünden iştahsız kişilerin bu sorununu kısa sürede giderir. Kalpteki ritim bozukluğu ve diğer kalp hastalıklarını önleyici etkiye sahiptir. Kalp çarpıntısı olanlarda etkili çözüm sunar.

Bağırsak iltihabı için ve bağırsak sorunları için oldukça yararlıdır. İdrar yapma sorunu olanlar için en iyi idrar sökücülerden biri dağ kekiğidir. Bağırsaklarında bağırsak solucanı olan kişiler, dağ kekiği tüketerek bağırsak solucanlarını düşürebilirler. Çocuklarınızda görülen kansızlık ve iştahsızlık gibi problemlerin çözümünde kullanılır. Dağ kekiği suyu, romatizmal hastalıklara da oldukça iyi gelir. Romatizması olanlar romatizma sıkıntısı yaşadıkları bölgeleri dağ kekiği suyu ile masaj yapabilirler.

Grip, astım, bronşit gibi hastalıklar için çok iyi bir ilaçtır.
Regl döneminde problem yaşayanlar için tarihleri düzenleyici bir etki yapar. Bir bardak suyun içerisine 1 tatlı kaşığı dağ kekiği suyu ilave edin 6 dakika kaynattıktan sonra 15 dakika dinlenmeye bırakın özellikle diş eti çekilmeleri olanlar gargara yapıp ilkini tükürsün diğer kalanını içsin günde 2 bardak 1 aydan fazla tüketilmemeli

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz