Çarşamba, Ağustos 10, 2022

Camdaki Yağmur Lekeleri Nasıl Temizlenir?

camdaki lekeleri temizlenir

Yeni silinen camların ardından tam bir keyif kahvesi içecekken aniden başlayan yağmur ile tüm emeklerin heba olması, çoğu kadını başına gelmiştir. Özellikle yapılan bahar temizliklerinin sonrasında ortaya çıkan bu durumun çözümü ve bu lekelerin temizlenmesi için pratik önerileri sizin için bir başlık altında topladık. Eğer siz de yakın zamanda cam silmek istiyor ancak yağmur yağar da lekelenir diye korkuyorsanız, bu korkunuzu yenin…

Camdaki yağmur lekelerinin temizliği

Yağmur lekelerinden daha kolay kurtulmak için her cam silinişinde silme suyuna sirke koyulabilir. Bu lekelerin daha çabuk çıkması ve camların daha temiz olmasını sağlar.

Yağmur sonrası lekelenme ile birlikte cam yüzeyinde tozlanma da meydana gelir. Bu tozlar hemen yağmur sonrası silindiğinde daha hafif leke oluşumu sağlanır ve temizliği de daha kolay yapılır.

Cam silme suyuna konulacak yumuşatıcı ya da araç camları için kullanılan yağmur kaydırıcı maddeler, yağmur damlalarının camda fazla kalmasını engeller ve leke oluşumunun önüne geçer.

Elde bulaşık yıkama deterjanları ve bulaşık makinesi parlatıcılarından 1-2 damla cam silme suyuna eklendiğinde daha uzun süre cam temizliği sağlanır.

Cam silme suyunda özel olarak kullanılacak malzemelerin yanında cam silme bezleri de çok önemlidir. Camların daha uzun süre temiz kalması için mutlaka mikrofiber bez kullanılmalıdır. Cam kenarlarının temizliğinde de yine aynı özelliklere sahip bezlerin tercih edilmesi gerekir.

Eski tip cam silme yöntemlerinden biri olan gazete kağıdı da su lekelerinin önlenmesinde etkilidir. Yağmur sonrası buruşturularak kullanılan gazete kağıdı su lekelerinin temizlenmesinde önemlidir.

Yukarıda verdiğimiz bilgiler sayesinde her zaman daha parlak ve daha temiz camlara sahip olabilirsiniz. Pratik cam temizliği için bu yöntemleri uygulayıp gönül rahatlığı ile istediğiniz zaman cam temizliği yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz