Pazartesi, Ağustos 8, 2022

Buzdolabı Temizliği Nasıl Yapılır?

buzdolabı temizliği

Buzdolabı temizliği, içerisinde yiyeceklerimizi sakladığımız için son derece önemlidir. Düzenli olarak temizlenmeyen buzdolapları, mikrop yuvası olmasının yanı sıra kötü kokulara sebep olması bakımından da can sıkıcı olabilmektedir. Peki, etkin bir Buzdolabı Temizliği Nasıl Yapılır? Bu sorunun cevabını yazımızda bulabileceksiniz.

Buzdolabı Nasıl Temizlenir?

Öncelikle buzdolabınızın fişini çekin ve buzdolabını kolayca temizleyebilmek için içerisindeki yiyecekleri dışarı çıkarın.

Temizleme işlemi için buzdolabına zarar vermeyecek yumuşak bir bez veya sünger kullanılmalı; bulaşık teli gibi malzemeler tercih edilmemelidir.

Buzdolabının içerisindeki tüm raf ve sebzelikleri çıkarıp yıkadıktan sonra güzelce durulayıp bir kenara koyun.

Buzdolabı temizliğinde sıvı ve kokulu olmayan deterjanları kullanmaya dikkat edin; Bu deterjanlar ile güzelce temizlediğiniz dolabınızı, temiz durulama bezi ile durulayarak deterjandan arındırın ve kuruması için kapaklarını açık bırakın.

İçi kuruyan buzdolabınızın raflarını ve sebzeliklerini yerleştirin ve iç temizlik için kullandığınız deterjanlı suyla dış yüzeyini de güzelce silin.

Buzdolabında Oluşmuş Kötü Kokulara Son

Buzdolaplarıyla alakalı en temel sorunlardan birisi de içerisinde oluşmuş kötü kokulardır. Ev hanımlarının en fazla şikâyet ettikleri konulardan birisi olan buzdolabı kokularından, evinizde bulunan malzemelerle kurtulmanız mümkün.

Buzdolabınıza 1 su bardağı süt koyduğunuzda kötü kokuların birkaç saat içerisinde ortadan kaybolduğunu fark edeceksiniz.

Ağzı açık bir kabın içerisine koyduğunuz yulafı buzdolabınıza yerleştirdiğinizde; yulaf, kötü kokuları emecektir.

Küçük kapların içerisine koyacağınız kabartma tozları da, bunları buzdolabının raflarına yerleştirdiğinizde 5-6 saat içerisinde kokuları yok edecektir.

Bunların yanı sıra bir kâsede sirke ve suyu ile yapacağınız karışım da kötü kokuların oluşmasını engelleyecektir.

Gördüğünüz gibi Buzdolabı Temizliği Nasıl Yapılır? sorusunun cevabı oldukça basittir ve evinizde bulunan malzemelerle kolayca yapılabilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Aşık Olduğunuz Kişiyi Aklınızdan Çıkarmaya Hazır mısınız?

Aşık olunan kişiyi unutmak için bu önerileri denemelisiniz. Aşk gerçekten de dünyanın en özel ve güzel duygusu. Ancak ne yazık ki hayatta her zaman...