Pazartesi, Ağustos 8, 2022

Düğününüzde Hangi Makyajı Seçeceğinize Karar Verdiniz mi?

düğün makyajı seçimi

Sonbahar kapıya dayandı. Hala sıcak günlerinde en yoğun şekilde etkisi altında olsak da sonbahar gelinleri için hazırlık süreci şimdiden başladı. Peki siz bu sonbahara damgasını vuracak  olan düğününüzde güzelliğinizin en önemli parçası olan makyajınıza karar verebildiniz mi? Sonbahar düğün makyajı modelleri için rehberimizi takip edin.

Tarzınız ne olursa olsun sonbaharın kendine has atmosferinden etkilenmemek mümkün değil. Görüntüsünü sonbahar esintilerine uygun şekilde tamamlamak isteyen gelin adaylarına özel sonbahar gelin makyajı modelleri ile şimdiden başlayan hazırlık sürecinize yardımcı olmak için hazırız. Peki siz seçiminizi yapmaya hazır mısınız?

Parlak ve çekici

Gelin makyajı modelleri arasında şüphesiz ki en özel modellerin başında parlaklığın cazibe kattığı renklerden yola çıkanlar geliyor. Özellikle mat renklere hafif bir sim dokusu kazandırılarak yapılan buğulu göz makyajları ve nude tonlardaki parlak rujların uyumu sizi sonbahar gelinleri içerisinde oldukça özel kılacak.

Göz makyajınızı sonbaharın en çok tercih edilen renklerinden bronz, kahve ya da yeşil tonlarında tercih etmeniz doğa ile uyum içinde ve sade bir gelin görünümü kazanmanızı sağlarken simli doku ise gelinlerin ihtişamına uygun bir görüntü elde etmenize yardımcı olacak. Makyajınızın parlaklığını desteklemek için ya ince bir eyeliner çizgisinden ya da abartıya kaçmadan bir çift takma kirpikten yardım alabilirsiniz.

Dikkat dudaklarda

Parlak gelin makyajları genelde cilt ya da gözlerde yoğunlaşan dikkat çekiciliği dudakların biraz daha doğal renklerde olması ile dengeler. Ancak siz elbette bir sonbahar gelini olarak tam tersini dileyebilir, bakışlarınıza doğallığı dudaklarınıza ise dikkat çekiciliği katabilirsiniz.

Sonbaharın ruj rengi olarak en çok tercih edilen renkleri elbette kırmızı ve turuncu arasındaki renk geçişlerinden meydana gelir. Yani nar çiçeği, taba, kiremit, mocha, çikolata dudaklarınızı belirginleştirmek adına seçebileceğiniz iddialı ve uyumlu renklerin başında geliyor. Gözlerinize ise tek renk ve doğal bir far ile hafif bir ekleme yapmayı unutmayın.

İddialı kadınlara özel

Tüm bu makyajlardan farklı bir şey, daha yoğun, daha özel bir model arıyorsanız, bu konuda sonbaharın size özel seçenekleri var. Dudaklarınızda şarap rengini ombreli olarak uygulayabilir, doğru fondöten ile porselen etkisi yarattıktan sonra şeftali ve turuncuların yoğunlukta olduğu bir cilt makyajı yapabilir ve aynı anda mat renkler ile gözlerinizde renk paletinin en yoğun halini konuşturabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Aşık Olduğunuz Kişiyi Aklınızdan Çıkarmaya Hazır mısınız?

Aşık olunan kişiyi unutmak için bu önerileri denemelisiniz. Aşk gerçekten de dünyanın en özel ve güzel duygusu. Ancak ne yazık ki hayatta her zaman...