Pazartesi, Ağustos 15, 2022

Bodur Otu’nun Faydaları Nelerdir?

karabaş otunun faydaları

Sindirim dostu bodur otu (payaşan)Mide, böbrek, diyabet ve özellikle bağırsak hastalıkları için kullanılan ‘bodur mahmut otu’ aynı zamanda hemoroidin tedavisinde en etkili bitki olarak gösteriliyor.

Derdinizin devası doğada

Bodur mahmut otu, hemoroid şikâyetlerini gidermeye yardımcı olan, sindirimi düzelten ve kaşıntıyı gideren etkili bir bitki. Bu şifalı ot hakkında el yazması eserlerde yapılan araştırmaya göre; Anadolu hekimleri tarafından mide, böbrek, şeker ve özellikle bağırsak hastalıkları için kullanılmış, faydası birçok kitaba geçmiş bir bitkidir. Uzmanlar otun kullanımı için şunları dile getiriyor: “Bitkinin toprak üstü kısmı (yaprak ve çiçekleri) 1 litre kaynamış suyun içine bir yemek kaşığı öğütülerek atıp (10-15 gr.) çay şeklinde demlemeye bırakılır. 15 dakika demlendikten sonra gün içinde tüketilir.”

Vücuttaki Zehri Atar

Bitkisel tedavi uzmanları, insan vücudundaki zehirlerin bodur otuyla atılabileceğine dikkat çekerek, “Bodur otu beyindeki ağır metalleri atabiliyor, vücuttaki bakır birikimleri yok edebiliyor ve kanı temizleyebiliyor” dedi. Bulunulan ortam nedeniyle kanda, beyinde, gözlerde zehir birikebildiğini ifade eden uzmanlar, ‘bodur otunun doğal panzehir olduğunu kaydederek, bu bitkiyi herkesin kullanması gerektiğini belirtti.

Hücreleri Koruma Altına Alır

Uzmanlar, vücutta bulunan 70 trilyon hücrenin bodur otuyla korunabileceğinin altını çizerek, “Bugün insanlar ne yediğini, ne içtiğini pek bilmiyor. Ama ‘ben sağlıklıyım’ diyebiliyor. Yanlış. Tedbir alacaksın ki hastalık gelmeden gitsin. Bodur mahmut otunu düzenli kullanın ve bu bitkiyi hayatınıza sokun. Günde bir bardak içeceğiniz bodur otu çayıyla bile vücudunuzdaki zehri atabilirsiniz” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz