Perşembe, Ağustos 18, 2022

Beyazlayan Saçlara Yoğurt Kürü

beyaz saçlara doğal kür

Beyazlayan ya da grileşen saçlar, farklı yöntemler ile eski hallerine geri dönebilirler. Bu işlem için genel olarak doğal malzemeler kullanılır. Bu gün sizlere anlatacağımız beyazlayan saçlara yoğurt kürü tarifi de bu doğal yöntemler arasında yer alıyor.

Saça rengini veren melanin maddesi zaman içinde farklı nedenler ile azalabilir. Bunun sonucunda saçlarda beyazlama ve grileşme meydana gelebilir. Özellikle kadınların şikayetçi olduğu bu durumun çözümü için yoğurt, kullanılabilir. Bunun için 1 litre yoğurdun içine 1 çorba kaşığı maya eklenip karıştırılır. Oluşan bu karışım her yemekten önce küçük bir kase olarak tüketilebilir.

Beyazlayan saçların eski rengine dönmesi için 1 kilo bal, 200 mL keten tohumu yağı, 3 diş sarımsak, 4 limon yeterlidir.

Tamamen doğal malzemeler ile elde edilen bu karışım için sarımsaklar küçük küçük kesilir, limonlar dilimlenir. Bu iki malzemenin üzerine toz haline getirilen keten tohumu eklenir ve bunların tamamı bal dolu kavanozun içine konulur. Kavanozun kapağı kapalı olarak 1 gece bekletilir ve yemeklerden önce günde 2 kere bir çorba kaşığı kadar tüketilir.

Beyazlayan saçlar için haşlanmış hindistan cevizi yağı ve ezilmiş yaprakları bir kase içine konulur. Karıştırılır ve serin bir yerde saklanır. Karışım kullanılacağı zaman saçın her yerine güzelce sürülür, 10 dakika kadar bekletilir. Süre sonunda normal bir şekilde yıkanır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz