Bebeğimin ilk ayakkabısı

37
bebeğin ilk ayakkabısı

Bebeklerimizin minik ayakları için en iyi olanı ayakkabı giydirmemektir. Ayakların çıplak olduğunda daha iyi geliştiğini, çıplak ayakla yürümenin bilekleri güçlendirdiğini doktorlar söylemektedir. Fakat bebek yürümeye başlayınca ayaklarını korumak amacıyla dışarı da ayakkabı giymesi gerekir.

Ayakkabı seçerken dikkat edilmesi gereken hususlar

İlk olarak tabanı yumuşak olmalı ve elinizle tabanını rahatlıkla kıvırabilmelisiniz. Ayakkabınkn üst kısmı bilek hareketini engelleyecek şekilde yüksek olmamalıdır. Ayakkabının içinde ayaklar hava almalı, rahat hareket etmelidir.

Deri ya da bez ayakkabıları tercih etmelisiniz. Plastikten uzak durun. Topuksuz ve kaymayan tabanlar da çok önemli bir husustur.

Ayakkabının ayağa tam olmasına dikkat edin. Ayakları hızla büyüdüğü için arada kontrol etmekte fay vardır, küçük gelmesin. Ayakkabılar giyildikçe ayağın şeklini alır bu yüzden başkalarından alınan ayakkabıları giydirmek doğru değildir.

Çorap seçerken pamuklu olanları tercih edin. Ne çok sıkı ne de çok bol olsun. Evde iken ayaklarını özgür bırakın ayakkabı giydirmeyin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz