ayva yaprağı

Ayva Yaprağı Çayı

Ayva yapraklarını kaynamış su içerisine ekleyerek yaklaşık iki üç dakika bekleterek demlenmesini sağlayın. Ardından yaprakları süzerek alın ve çayınız hazır. Ayva yaprağı çayının faydalarından yararlanmak için aynı yapraklar ile üç der kez demleme işlemi yapabilirsiniz.

Her demlediğinizde ayva yaprakları biraz daha fazla özünü suya bırakacaktır unutmayın. Demleme işleminden önce ayva yapraklarında bulunan tüylü kısımları yıkayarak temizlemeyi unutmayın. Düzenli olarak kullanıldığı zaman hemoroid basur için şifalıdır. Ülkemizde birçok kişide görülen ancak tedaviden kaçınılan basur için şifalı bitkidir.

Basurdan tamamen kurtulmak için kullanabilirsiniz. İş yerlerinde dahi rahatlıkla tüketebilirsiniz. Birçok hastalıktan vücudunuzu korur ve hemoroid belasından sizi kurtarır. Yukarıda ayva yaprağı çayı ne kadar içilmeli sorusuna cevap vermiştik. Aynı şekilde basur için ayva yaprağı çayı kullanırken günde üç bardaktan daha fazla tüketmemeye dikkat edelim.

Hemoroid İçin Şifalı Bitki Ayva Yaprağı. Boğaz Ağrısı İçin Ayva Yaprağı Kürü Tüylü kısımlarını su ile temizleyeceğiniz ayva yapraklarını haşlayarak lapa haline getirin. Daha sonra bu lapayı boğazınızın üzerine koyun. Uzanarak yapın ve mümkün olduğunca suyunu çekmemesi için üzerine bez veya tülbent koymayın. Boğaz ağrılarınız dinecektir.

Ayva Yaprağı Çayının Yan Etkileri

Ayva yaprağı çayı tansiyonu yükseltir mi? Ayva yaprağı çayını yüksek tansiyon problemi bulunanlar sürekli olarak kullanmamalıdır. İnternet’te yoğun olarak ayva yaprağı çayı tansiyonu yükseltir mi sorusu sorulmaktadır. Ayva ve ayva yaprağı tansiyon yükselmesini tetiklemektedir.

Ayva yaprağı çayı hamilelere zararlı mı? Ayrıca diğer sorulan soru ayva yaprağı çayı hamilelere zararlı mı sorusudur. Bunu genel olarak cevaplarsak daha uygun olur sanırım. Düşük tehlikesi yaratabileceğinden ve çocuğa yan etkisi olabileceği düşünüldüğünden hiçbir bitki çayı doktor tavsiyesi olmadan kullanılmamalıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz