Perşembe, Ağustos 11, 2022

Basen, Kalça ve Bel Eriten Doğal Kür

basen kalça zayıflama

Zayıflama kadar, bölgesel zayıflama da kadınlar arasında en çok istenen durumlardan biridir. Özellikle kalça, basen ve bel bölgesinde oluşan yağlanmalar kıyafet seçimi ve görüntü konusunda kadınların sorun yaşamasına neden olur. Vücudun en az hareket eden bölgeleri olan bu bölgeler, forma sokulurken özel egzersizlerin yanı sıra özel kür ve diyetler de uygulanabilir.

Bölgesel zayıflama için uygulanan kürler, genel olarak doğal malzemeler ile elde edilen tamamen doğal kür türleridir. Rahatça bulunan malzemeler ile oluşturulan ve kolayca uygulanan bu etkili kürler arasında yer alan doğal zayıflatma kürü için malzemeler ve uygulanışını aşağıda bulabilirsiniz.

Bölgesel Zayıflamada Etkili Doğal Kür

Tamamen doğal malzemeler ile oluşturulan kür için gerekli olan malzemeler;

  • Bir miktar doğal deniz tuzu,
  • 1-2 adet aspirin,
  • 5-6 damla portakal yağı,
  • 5-6 damla zeytin yağı,
  • Bir miktar Türk kahvesi,
  • Yeteri miktar su,
  • Streç film.

Bölgesel zayıflama kürü için ilk olarak aspirin, deniz tuzu, kahve ve bu malzemeleri karıştırıp eritecek kadar su eklenir, bir kabın içinde karıştırılır. 15-20 dakika kadar karışım bekletilir ve süre sonunda zeytin yağı ve portakal yağı eklenir. Yarım saat beklettikten sonra karışım kullanılacak kıvama gelmiş demektir.

Bölgesel zayıflama için etkili doğal kürü uygulamak için uygulama bölgesinin temiz olmasına dikkat edilir. Hangi bölgelerde zayıflama isteniyorsa karışım ince bir tabaka halinde bu bölgelere sürülür. Üzerinde boşluk kalmayacak şekilde streç film ile tamamen kaplama yapılır. Bu şekilde hiç kıpırdamadan 45 dakika beklenir. Sonrasında karışım sürülen bölge ılık su ile güzelce durulanır.

Basen, kalça ve bel eriten doğal kür düzenli olarak uygulandığında 1 ay içinde etkisi görülebilir. Doğal karışım sadece uygulanacağı zaman yapılmalı, saklanmaya çalışılmamalıdır. Haftada 2 kere uygulanabilen doğal zayıflama kürü, bel, kalça, basen ve bacak bölgelerinde rahatlıkla uygulanabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz