basen eritme egzersizleri

Kadınların büyük sorunlarından bir tanesi de basenlerin kalınlığıdır. Kalın basenlerden kurtulmak istiyor ancak bunu yapamıyorsanız doğru yerdesiniz.

Hayalinizdeki elbiseleri giyebilmek, moralinizi bozan bahsedenlerden kurtulmak için basen eritme hareketleri tam aradığınız çözüm olacaktır. Evinizde, odanızda rahatlıkla uygulayabileceğiniz bu hareketler ile basen nasıl eritilir? Basenlerim çok kalın, basen nasıl inceltilir? gibi sorulardan kurtulacaksınız. Basenlerinizi inceltmek için uygulayacağınız bu iki hareketin faydasını görmeniz için 3 – 4 haftalık bir dönem gerekmektedir.

İşte rahatlıkla uygulayabileceğiniz basen eritme egzersizleri;

Bükük Diz Basen Eritme Hareketi

Sert bir zemine yüz üstü uzananın ve dizlerinizi kırın, zeminden yukarıya doğru gücünüzün yettiği kadar kaldırın ve yere değmeyecek şekilde tekrar indirin. Bu hareket kalın basenleriniz için mükemmel bir çözüm olacaktır. İkişer set olarak uygulayabileceğiniz bu hareketi, bacaklarınızı tek tek ya da aynı anda kullanarak yapabilirsiniz.

Bacak Kaldırma Hareketi

Bu hareketimizde yine yüz üstü uzanıyoruz, dizimizi bükmeden bir bacağımızı yukarıya doğru kaldırıyoruz. Yeteri kadar kaldırdığımızda basenlerimizde hareketlenme hissedeceğiz, bu hareketin ardından tekrar yere değmeyecek derecede geri indiriyoruz. Bu hareketi bacaklarınıza tek tek uygulamanız ve 20 – 25 tekrar yapmanız önemlidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz