Perşembe, Ağustos 11, 2022

Başak Burcunun Özellikleri Nelerdir?

23 Ağustos ile 22 Eylül tarihleri arasında doğan kişiler, Başak burcunun etkisi altındadırlar. Elementi toprak, etkin gezegeni Merkür’dür. Boğa ve Oğlak en iyi anlaştığı burçlardır. Aşkta en iyi anlaşabilecekleri burçsa Balıktır. Saflık düşüncesini düşünce süreçlerine, duygusal hayata, fiziksel bedene ve günlük dünyanın aktiviteleriyle projelerine uyguladığınızda Başakların hayata nasıl yaklaştıklarını anlayabilirsiniz.

Akıl, beden ve işlerinde Başaklar idealin saf ifadesini kullanmak isterler. Bozukluklar görürlerse söküp atmaya çalışırlar. Bozukluklar düzensizliğin, mutsuzluğun ve huzursuzluğun başlangıcıdır. Aklınız ve bedeninizin kaldırabileceğinden fazla bozukluk ortaya çıkarsa huzursuz, hasta olursunuz. Belki de bu yüzden Başaklar çok iyi doktor, hemşire, şifacı ya da diyetisyen olur.

Doğuştan gelen bir sağlık anlayışları vardır ve sağlığın yalnızca fiziksel bir durumla ilgili olmadığının farkındadırlar. Hayatın her yönünde başarı için olabildiğince saf olmak gerekir. Başakların teknik uzmanlıkları arkasındaki sır işte budur. Başak burcunun analitik güçlerinden bahsedilebilir. Mükemmeliyetçilikleri, detaylara karşı gösterdikleri insanüstü dikkat de göze çarpar. Bu sebepledir ki Başakların olmadığı bir dünya kendini çoktan yok ederdi. Başakların günahları fıtri erdemlerinden gelir.

Analitik güçleri, dünyadaki bir projeye yardım etme ya da onu mükemmelleştirme istekleri, bazen insanlara karşı dönebilir. Eleştirel özellikleri, etrafındakilere zarar vermek ya da onları yaralamak için kullanılabilir. Mükemmellik duyguları, özgüvenlerinde sorun yaşamalarına sebep olabilir. Başaklar partnerlerinin geniş bakış açıları olmasını severler. Bazen kendileri bu özelliği gösteremediğinden karşılarındakinden bunu beklerler. Aşk hayatlarında da diğer her şeyde olduğu gibi mükemmelliğin peşindedirler. Toleranslı, açık görüşlü ve geçimli partnerler isterler.

Bir Başak insanına âşıksanız romatik jestlerle vakit kaybetmeyin. Pratik ve kullanışlı şeyler yapın. Onlar tarafından asıl takdir edilecek olan şey budur. Başaklar sevgilerini pragmatik ve kullanılabilir jestlerle gösterirler. Yani sürekli sizi sevdiğini söylemiyorsa kendinizi kötü hissetmeyin. Onların tarzı böyledir. Sizi seviyorlarsa bunu pratik yollardan gösterirler. Hep sizin yanınızda olurlar. Aşk olaylarında Başaklar ne tutkulu ne de spontanedirler. Böyle bir şeyle karşılaştığınızda bunu da kişisel almayın. Başaklar böyledir. Tutkudaki eksikliklerini sadakatleriyle gösterirler.

Çalışma hayatlarında çalışkan, verimli, etkin, organize, idareci, üretken ve hizmete hazırdırlar. Gelişmiş bir Başak, herkesin hayalidir. Doğru bir biçimde ele alınmazsa saflık ve mükemmellik başkaları için yorucu olabilir. Finansal güvenlikleriyle çok ilgilenirler. Çalışkan olduklarından paranın değerini de bilirler. Paralarını riske atmazlar. Ancak konu arkadaşları ya da yakınları olunca hiçbir yardımı yapmaktan kaçınmazlar.

Başaklar bildiklerini karşılarındakilerin anlayabileceği bir biçimde iletebildiklerinde potansiyellerini tam olarak gösterirler. Fikirlerini daha iyi anlatabilmek için Başakların konuşma becerilerini daha fazla geliştirmeleri ve yargılayıcı tavırlarını bir kenara bırakmaları gerekir. Başak insanı, entelektüel anlamda kendine denk olmayan bir patronu varsa ona saygı duymayacaktır. Başakların doğal alçakgönüllülükleri, onları en büyük arzularına ulaşma konusunda biraz engelleyebilir.

İş yerlerinde Başaklar aktif olmayı sever. Finansal güvence amaçlarına uygun düştüğü sürece herhangi bir işi öğrenmeye hazırdırlar. Mesleki hayatlarında birkaç defa işlerini değiştirebilirler. Sevdikleri işi bulmaya çalışırlar çünkü. Başkalarıyla iyi anlaşırlar ve fazla çalışmaktan korkmaz, sorumluluklarını yerine getirmek için çaba safr ederler. Bir Başak insanından bahsediliyorsa en önemli özelliğini söylemezseniz olmaz. Onların evi lekesiz, tertemiz ve düzenlidir. Her şey olması gerektiği yerdedir. Başakların evde mutluluğu bulmak için biraz rahatlamaları, partnerlerine ve çocuklarına özgürlük tanımaları ve daha cömert, açık görüşlü olmaları gerekir.

Bu ufak zorlukların aşılması durumunda Başaklar evde geçirdikleri zamandan zevk alacaklardır. İyi ev sahipleridirler. Sosyal toplantılarda arkadaşlarını ve ailelerini mutlu tutmak isterler. Çocukları severler fakat onlara katı davranırlar. Bunun sebebi de onları doğru aile değerleriyle yetiştirmek istemeleridir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz