Pazar, Ağustos 14, 2022

Balın Faydaları Nelerdir? Balın Bilinmeyen Faydaları

Hepimiz balın şu ya da bu şekilde bir çok rahatsızlığa iyi geldiğini çok iyi biliriz. Fakat, balın aslında tam olarak hangi rahatsızlıklara iyi geldiğini net olarak bilemeyiz. İşte şimdi balın, hangi hastalıklara ve nasıl iyi geldiğini tek tek ele alalım ve balı hastalığa uygun şekilde kullanalım.Baldan uzak durmayın. Bal demek hayat demektir. Balın faydaları saymakla bitmez.

Gerçek balın değerini bana soracak olursanız İsrailliler iyi bilmektedir. Adamlar ta İsrail den gelip yüzlerce kilo bal satın almaktadır. İsrail de kanser vakası hemen hemen yoktur çünkü halk daima ilaçsız gıdalar tüketmektedir. Bal için ne söylesem azdır. Aşağıda balın faydalarını yazdım. Bir gözden geçirin. Faydaları saymakla bitmez.

Balın faydaları

Grip ve üşütmelerde balı bol bol yemek, iyileştirmeyi hızlandırır. Öksürük tuttuğunda, bal ve tereyağını sıcak su ile karıştırıp iyice lapa kıvamına getirerek yavaş yavaş yenirse öksürüğü hemen keser. Yatağını ıslatan çocuklara bol bol bal yedirilmelidir.

Bademcik ağrılarını, çaya biraz bal ve sirke ekleyerek gargara yaparsanız kısa sürede iyileştirir. Bal yiyen kişi her daim zinde ve canlı olur. Çocuk gelişimi için birebirdir.

Sinir bozukluğunu sakinleştirir ve uyku sorunlarında yardımcı olur. Damar sertliğine iyi gelir. Kemik hastalıkları tedavisinde çok faydalıdır. Kansızlığa tam bir şifadır. Ayrıca kanı temizler ve kan dolaşımını hızlandırır. Mide hazmını kolaylaştırır ve mideyi rahatlatır. Ilık su ile balı içtiğinizde, ishal sorununu yok eder. Bağırsak lekelerine deva olur. Ağız sağlığı içinde bal çok iyidir. Bal ile gargara yapmayı adet haline getirirseniz, çok sağlıklı diş etlerine kavuşursunuz.

Siroz hastaları için, hastalığın iyileşmesinde yardımcı olur. Yüz felcine ve diğer felç durumlarında yine bal ve etkisinden faydalanılır.16.Bal, vücudu toksinlerden arındırır.

Bal, zehirlenmeler karşı tedavide yardımcı unsurdur. Cinsel gücü ve cinsellik isteği arttırıcı özelliği vardır. Zekanın gelişiminde ve artmasında faydalıdır. Kansızlığa karşı iyi gelmektedir. Kanı çoğaltır. Pis kanı temizlemektedir. Vücuttaki kanın akışını düzenlemektedir. Kalbi güçlendirir ve kalp çarpıntıları için çok önemli bir ilaç niteliği taşır. Bağırsaklardaki, damarlardaki, mide ve ciğerde ki pislikleri temizler. Atık maddelerin vücuttan atılması konusunda oldukça etkilidir.

Bağırsak ve mide gazlarına iyi gelir. Bağırsak yaralarına karşı etkilidir. Mide bulantısı ve kusma refleksini bastırır. Soğuk algınlığını önler. Grip ve soğuk algınlığında tedavi amaçlı kullanılmaktadır. Öksürüğe iyi gelir. Göğsü ve ciğerleri temizler. Balgamın doğurduğu öksürüğe iyi gelir. Özellikle ballı sütün öksürüğü kesmede ve rahat bir uyku sağlamada etkisi olduğu bilinmektedir. Bademciklere iyi gelir ve rahatlatır.

Vücudun güçlenmesinde etkilidir. Karaciğeri temizler güçlenmesini sağlar. Görme kuvvetini arttırır. Bal çocukların gelişiminde faydalıdır. Bir yaşın altındaki çocukların bal yemesi sakıncalıdır! Sinirsel uyku bozukluğuna bal iyi gelmektedir. Bal sayesinde böbrek kumlarının dökülmesini sağlayabilirsiniz.

Uyarı: Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz