Perşembe, Ağustos 11, 2022

Ayvalık Tostu Kaç Kaloridir?

ayvalık tostu kalori

Hazırlanışında yüksek oranda yağ deposu olan mayonezli Rus salatası kullanılması ve sosis, salam, sucuk gibi işlenmiş et ürün çeşitliliği olması  bakımından kolesterol değeri son derece yüksek olan  Ayvalık tostu, düzenli ve dengeli beslenme söz konusun olduğunda yer verilmeyen fast food ürünlerinin başında  gelmektedir.

Ancak özellikle patates cipsi ve domates ile birlikte servis edilen bir porsiyon Ayvalık tostu oldukça lezzetli ve sevilen bir besindir. Aşırı ve sık tüketimi kilo problemi ve sağlıksız beslenmenin getireceği bir takım sindirim sistemi rahatsızlıkları ortaya çıkartacağı gibi daha tehlikeli olarak kalp-damar hastalıklarına kapı aralar.

Ayvalık Tostu Kalori Değeri

İçeriğinde işlenmiş et ürünleri ile kaşar peyniri ve Rus salatası bulunan beyaz ekmekle yapılan Ayvalık tostunun bir adedinde 1750 kalori mevcuttur. Ki bir yetişkinin günlük alması gereken kaloriye oldukça yakın bir değerdir.

Kahvaltı ve akşam yemeğine ek olarak öğlen yenen bir adet Ayvalık tostu gün içinde alınan kalori fazlalığı demektir. Ayvalık tos ekmeği bile tek başına 260 kcal.’dir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz