Perşembe, Ağustos 18, 2022

Aloe Vera Bitkisini Kendiniz Evde Yetiştirebilirsiniz

evde aloe vera bitkisi yetiştirme

Çok basit bir şekilde Aloe Vera bitkisini kendiniz evde yetiştirebiliriz. Aloe Vera bitkisi pekte bakım istemez. Sık sık sulamamıza gerek yoktur çünkü suyu pek sevmez. Penceremizin yanında rahatlıkla çiçek saksıda yetiştirebiliriz.

Aloe Vera bitkisi benim için çok değerli ve güçlü bir bitkidir. Almanyada Aloe Vera bitkisi alternatif tıpta doğal antibiotika olarak çeşitli sağlık sorunları için kullanılmakta.

Aloe Veranın içindeki sıvı özellikle cilt bakımı için en etkili bir doğal ilaçtır. Yanıklarda hemen etkisini göstermektedir.

İlaç kartelcileri bu bitkinin faydalarını çoktan biliyor ve ticari amaçla değerlendiriyor. Kozmetik alanda çeşitli kremlere ilave ediliyor ve bu nedenle çok pahalı satılıyor. Taze Aloe Vera bulmak zor. Bu nedenle tavsiyem kendiniz yetiştiriniz.

Aloe Vera kabuğunun direk altındaki sıvı tüketilmemeli. Tüketildiği takdirde ishal yapar. Kavunu keser gibi yaprağının içindeki özünü dilim dilim kesip taze tüketebiliriz.

150 gram Aloe Vera’ya 250 gram organik bal ile karıştırıp her gün iki tatlı kaşığı tüketebiliriz. Aloe Vera çok güçlü bir doğal antibiyotik olduğunu unutmayalım. Antibiyotiklerimizi doğadan taze tüketelim.

Aloe Vera’nın bilinen faydaları

Cilt bakımına ve cilt sağlığına faydalıdır. Yanık ve yaralarda kullanılır. Güneşten koruyucu etkisi vardır.

Ciltteki iltihaplara iyi gelir. Sivilcelere ve yüzdeki yağlanmalara olağan üstü olumlu etkiler. Akne oluşunu önler.

Kabızlığa faydalıdır. Bağırsaklarda ishal olmayı etkiler. Kabuğun hemen altındaki sıvı ishali tetikler.

Mide ve bağırsaklara iyi gelir. Bağırsakları hareketlendirir, güçlendirir ve bağırsak sağlığını korur.

Saçı korur ve parlatır. Kepeği yok eder.

Taze tüketildiğinde rahatlatır.

Selülit oluşumunu azaltır. Aloe Vera kürü yapabiliriz.

Ağızdaki iltihaplanmalara antibiyotik etkisiyle fayda sağlar.

Zayıflama kürü yapılarak kilo vermede yardım eder.

Uyarı: Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz