Salı, Ağustos 16, 2022

Acaba Benden Hoşlanıyor Mu? Bunu Nasıl Anlayabilirsiniz?

karşı cinsin hoşlanıp hoşlanmadığı nasıl anlaşılır

Erkeklerin hoşlandığı nasıl anlaşılır?

Kadın erkek ilişkilerinde başlangıç evresi hem en hareketli hem de en heyecanlı dönem. Her şey yolunda giderse harika bir ilişkiye yelken açılabilir. Peki o da sizden hoşlanıyor mu? Erkeklerin hoşlandığı nasıl anlaşılır?

Karşı cinsin hareketlerini yorumlayarak doğru şekilde anlamak bazen kafa karıştırıcı olabilir, özellikle de henüz dile getirilmiş bir duygu yoksa. Peki onun sizden hoşlanıp hoşlanmadığını nasıl anlayabilirsiniz? Beden dili erkekleri nasıl ele verebilir?

Bu hareketleri yapıyorsa

Elleri belinde duran erkekler, garip gelse de hoşlandığını ifade etmeye çalışıyor olabilir. Erkeklerin bu şekilde poz vermesi onları daha otoriter ve özgüvenli gösterdiği için hoşlandıkları biri karşısında sık sık ellerini bellerine yerleştirme ihtiyacı duyarlar.

Göz kontağı ise her iki cins için önemli bir hoşlanma işareti. Eğer bir erkek gözlerini sizden ayıramıyorsa o zaman iletişime geçmeye ya da siz konuşurken ilgilendiğini açıkça göstermeye çabalıyor demektir. Eğer konuşma anında normalden daha sık göz kontağı kuruyorsa, dikkat etmenizde fayda var.

Elbette bakışların arkadaşça mı yoksa başka bir amaçla mı olduğunu anlamak için daha fazla ipucuna ihtiyacımız var. Bir erkek sürekli size dokunarak konuşuyor, sizi dinlerken ya da bir şey anlatırken kolunu veya elini değdiriyorsa bu iyi bir işaret olacaktır. Ya da tam tersi elleri çok hareketliyse ve adeta koyacak yer bulamıyorsa bu da hoş bir heyecanın göstergesidir.

Bakışlarını yakınlaştırdığı zaman göz bebeklerinin büyümesi de heyecanını ve hoşlandığını ifade eden bir diğer refleks olacaktır. Bu konuda kontrol ellerinde olmadığından yakalanmaları kolay. Ancak istemsizce ya da değil, sık sık etrafınızda onu görüyorsanız bu da beden diline ihtiyaç olmaksızın duygularını anlamanızı sağlayacaktır.

Detayları birleştirdiğiniz takdirde yorumlamanız oldukça kolay. Ancak unutmayın harekete geçmeden önce sakince yapılan bir gözlem şart. Gülümsemesi, göz kontağı, temas ve yanınızda olma isteği, dik duruş ve başı hafifçe öne eğiş erkekleri en çok ele veren hareketlerin başında geliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz