Pazartesi, Ağustos 15, 2022

10 Adımda Nasıl Hızlı Kilo Verilir?

hızlı kilo verme yöntemleri

Kilo vermek için atılması gereken ilk adım kararlılıktır. Eğer spor yapmaya, yürümeye vaktiniz yoksa tam size göre bir hızlı zayıflama yöntemleri olan 10 adımda hızlı kilo verme ile karşınızdayız. Spor yapmayı sevmiyor, yürümekten hoşlanmıyor ve diyet programlarına sadık kalamıyorsanız, 10 adımda hızlı kilo verme yöntemlerini deneyebilirsiniz. Zaman kaybetmeden zayıflama yöntemlerimize hep birlikte göz atalım.

Yemeklerden Önce Su İçmek;

Yemeklerden önce su içmek tokluk hissi yaratacağından dolayı daha az yemek yiyeceksiniz ve az kalori almış olacaksınız.

Sevmediğiniz Yiyeceklere Yönelin;

Mutlaka hepimizin sevmedi, tüketmediği sebzeler vardır. Sevmediği bir yemeği kimse yemek istemez. Eğer yemek masanızda sevmediğiniz sebzeler olursa sadece ihtiyacınızı karşılar ve yemek masasından kaçarak uzaklaşırsınız.

Tatlı Yerine Çikolata Yiyin;

Canınız bu süreçte fazlaca tatlı isteyecektir. Kurabiye, pasta, baklava gidi tatlılar yerine ufak bir çikolata tatlı isteğinizi giderecektir. Böylece kalori miktarını dengede tutabilirsiniz.

Porsiyonları Azaltın;

Sürekli alışık olduğunuz tabakları değiştirin. Yemeklerinizi daha ufak tabaklarda yemeniz size aynı tokluk hissini verecektir. Tabaklarınızın daha az yemekle dolması, porsiyonlarınızın küçülmesi zayıflama yöntemleri içerisinde önemli bir yere sahiptir.

Hareketlerinizi Artırın;

Spor yapmak, yürümek için zaman bulamıyor ve spor salonuna da gidemiyorsanız o halde hareketlerinizi artırmalısınız. İşe giderken evden biraz daha erken çıkıp yolu uzatabilirsiniz. İşyerine gideceğiniz otobüsten işe gelmeden inip bir miktar daha yürüyüş yapabilirsiniz. Gün içerisinde yapacağınız bu kısa ancak etkili yürüyüşler olumlu etkisini kısa sürede gösterecektir. Eğer yapabilirseniz asansör kullanmak yerine eski bir yöntem olan merdivenleri de denemelisiniz 🙂

İçeceklerinize Dikkat Edin;

Gün içerisinde tüketeceğiniz tüm içecekler farklı oranda kalori barındırır. Boşuna dememişler su içsem yarıyor diye. İşte bu cümlenin geliş noktası da bu konudur. İçtiklerinize dikkat etmezseniz daha hızlı ve dikkatsizce kalori almış olursunuz. Kolay, meyve suyu, şarap gibi içecekler yüksek miktarda kalori barındırır. Gelin biz yine su içmeye devam edelim. Çok farklılığa ihtiyaç duyarsak suya limon, salatalık gibi ek malzemeler ekleyerek tadını değiştirebiliriz.

Aç Kalma Sürenize Dikkat Edin;

Kilo vermek için kesinlikle kendinizi aç bırakmayın. Eğer gün içerisinde bir şey yemez ve akşam tek öğünde yemeyi tercih ederseniz bu kilo vermenizi değil kilo almanızı sağlayacaktır. Açlık nedeniyle kan şekerinizin düşmesi, yemeğe olan ihtiyacınızı artıracak sağlığınıza zarar verecektir. Bunun yerine az az yemek yiyerek öğün sayınızı artırabilirsiniz.

Yüksek Protein ve Bol Lifli Gıdalar;

Gün içerisinde atıştırmalık olarak mutlaka yüksek kalorili ve bol lifli ürünleri tercih edin. Bisküvi çikolata gibi yiyecekler yerine, lif oranı yüksek ve sizi tok tutacak yoğurt, tam tahıllı etmek gibi yiyeceklere yönelin.

Akşam Yemeğini Erken Yiyin;

Akşam yemekleri bizler için en önemli öğündür. Eğer geç saatlerde fazla yemek yer ve fazla miktarda kalori alırsanız bu kilo almanıza neden olacaktır. Geç saatlerde yiyeceğiniz bu akşam yemeği, aynı zamanda sindirim sistemi ve uyku sorunlarına da neden olacaktır. Akşam yemeğinizi mutlaka yatmadan 4, 5 saat önce yemelisiniz.

Uykunuza Önem Verin;

Gün içerisinde daha fazla çalışmak az uyumak, daha fazla yemek yemenize neden olacaktır. Mutlaka her gün 7, 9 saat uyku düzeninizin olmasına dikkat edin. Yatmadan önce yemek yemediğiniz takdirde metabolizmanız daha iyi çalışacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz