Perşembe, Ağustos 11, 2022

1 Kase Yoğurt Kaç Kalori?

yoğurt kalorisi

Yoğurt bir süt ürünü olarak sütün sağladığı yararlar kadar özellikle yüzeyinde bıraktığı yeşil su ile ekstra faydalar sağlayan; dengeli ve sağlıklı beslenmenin olmazsa olmaz besinleri arasındadır. Sütün ılık olarak mayalanması ile evde de kolaylıkla hazırlanabilen bir süt ürünüdür.

Yoğurt, insanlık tarihi kadar eski bir besindir. İçerdiği kalsiyum diş ve kemik sağlığı aşısından hayati önem taşıyan bir mineraldir. Günlük kalsiyum ihtiyacını kolaylıkla karşılayan yoğurt, bunun yanında B12 vitaminini de bulundurmaktadır.

B12 vitamini düzenli yoğurt tüketiminin hücre sağlığı açısından önemli olduğunu göstermektedir. Ayrıca yoğurtta bulunan bir diğer B grubu vitamini B6, tıpkı B12 gibi merkezi sinir sistemi üzerinde yatıştırıcı bir etki yaparak, insan psikolojisini olumlu yönde etkilemektedir.

Düzenli yoğurt tüketiminin başta sivilce olmak üzere cilt sorunları açısından fayda sağladığı bilinmektedir. Ayrıca yoğurdun üzerinde biriken doğal ve yeşile çalan renkteki su, yağ yakıcı özelliği nedeniyle oldukça değerli bir içecektir.

1 Kase Yoğurt Kaç Kalori?

Çerezlik boy bir kase yoğurdun kalori değeri 65’ tir.
Çorba kasesi kadar yoğurt 130 kaloridir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz