Çarşamba, Ağustos 10, 2022

1 haftalık Hamilelik (Gebelik)

Hamilelikte 1. hafta

1 Haftalık Hamilelikte anne ve bebekte görülen değişiklikler anlatılmıştır. Gebeliğinizin 1. haftasında bebeğinizin boy ve kilo hesapları yapılarak siz anne adaylarının bilgilenmesi sağlanmıştır. Aşağıda yer alan sağlık makalemiz Hamilelikte 1. Haftayı anlatmaktadır.

1 Haftalık Hamilelik Belirtileri ve En çok Görülen 3 Sorun

%48Göğüs, meme Ağrısı Ve Hassasiyet
Kadınların %48 inde karşılaşabileceği bir belirti olarak göğüs ağrısı ve hassasiyet
%44Yorgunluk
44% deneyimi kadınların yorgunluk belirtisi
%44Kramp ve Kusma
Deneyim ve Gözlemlerde Kadınların % 41’i kramplar kusma gibi belirtiler

Hamileliğinizin 280 Günlük Geri Sayımı Şimdi Başlıyor

1 Haftalık Gebelik ‘te Pratik Bilgiler

Gebeliğinizin 1. Haftası 7 Günlük Hamile ‘siniz. Hamileliğin 1. Ayında ‘sınız. 1 Haftalık Hamileyim Doğuma Kaç Gün Kaldı. Doğuma 280 Gün var. Sizi guzelbilgiler.com olarak tebrik ediyoruz. Sitemizde Mevcut Hafta Hafta Hamilelik Gebelik Konularımızı Takip Ederek Bebeğinizin Hafta Hafta Nasıl Geliştiğine Şahit Olacaksınız, Ayrıca Hamileliğiniz ile ilgili Bilmeniz gereken Hususları ve Size vereceğimiz Tüyolarla Hamileliğinizi Daha Rahat ve kolay Geçirmenizi Sağlaya Bilirsiniz.

1. Haftanın Tiyosu

Gebe kalmadan önce kadın doğum uzmanından bir randevu alın. Böylece genetik hastalıklar, çevresel tehlikeler belirlenebilir ve sağlıklı bir gebelik için doğru hayat tarzı gibi konularda bilgi sahibi olmuş olursunuz. Her şeyden önemlisi, günlük 0.4 miligram (ya da 400 mikrogram) folik asit almaya başlamayı unutmayın. Gebe kalmadan birkaç ay önce alınmaya başlanan folik asitin spina bifida gibi nöral tüp defektlerini büyük ölçüde azalttığı gözlenmiştir. 

1 Haftalık Bebek

Hamileliğin ilk iki haftalarında, muhtemelen gebelik haftalarınızı hesaplamaya başlamak için can atıyor olacaksınız. Birçok kadın hamilelik haftalarını hamile kaldıkları an itibari ile hesaplamaya başlar. Hamileliğin birinci ve ikinci haftalarında, yeni bir hayatı oluşturmanın verdiği keyfi yaşamaya başlıyor olacaksınız. Hafta hafta hamilelik takibi makalelerimiz ile Hamilelik haftalarınız ve vücudunuz ile bebeğinizde oluşan değişiklikler hakkında eşsiz bilgiler edinmiş olacaksınız. Gebeliğinizin her haftasında, bebeğiniz ve kendinizde gerçekleşecek olan değişimler hakkında size adım adım yol göstereceğiz.

Hamileliğin ilk iki haftasında, hızlı hormonel dalgalanmalar yaşayacaksınız. Hamile olduğunuzu biliyor olabilirsiniz fakat bunu 4. haftaya (ve öncesinde) kadar idrak edemeyeceksiniz. Hamileliğin birinci ve ikinci haftalarında birçok kadında çok az belirti yaşanır. Vücudun, progesteron ve östrajeni yumurta salımının gerçekleşmesi için doğru oranda üreterek ovülasyon için hazırlanması dönemi bu dönemde gerçekleşir. Eğer gebelik oluşursa, partnerinizin spermi yumurtayı döller ve döllenmiş yumurta fallop tüplerinden rahme, yani 38 hafta boyunca bulunacağı yere yerleşir.

Hayatınızda neler değişecek?

Hamileliğin ilk haftalarında karmaşık duygular yaşıyor olabilirsiniz. Bilmelisiniz ki bu süreç çok doğaldır. Aile olmaya karar vermek büyük bir adımdır. Birçok aile hamilelik sürecinde endişe gelgitleri yaşar. Neyse ki, bu durum çok yaygın olmakla birlikte bebeğinizin doğumu ile birlikte kaybolup gider. Bu durumun farkında olmak, sinir harbinin üstesinden gelmekte atılan en büyük adımdır. Unutmayın ki, gebelik sürecinde, tüm hayatınız boyunca yaşayabileceğiniz en keyifli ve hayat değiştiren deneyimleri yaşıyor olacaksınız. Bu duyguların tadını çıkarın ve vücudunuzdaki değişiklikleri izlemekten keyif alın. Gebelik Hamilelik Kadın Hastalıkları Doğum, Beslenme Egzersiz, Spor Hepsi ve Daha Fazlası guzelbilgiler.com Sitemizde Mevcuttur.

Not: Unutmayın ki Her Hamilelik Aynı olmamakla Birlikte Farklı Şekiller de Hamilelikler Geçire Bilirsiniz. Bu Yüzden Buradaki Bilgiler En Çok Görülen Gebelik Bilgileridir. Bebeğin Boyu ve kilosu Farklılık Göstere Bilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz